Leeds Chess Association
Leeds Chess Association

6 November 2019

Division One    
Pudsey A Result Rose Forgrove A
Eagleton, Greg 0-1 Dennison, Warren
Lewyk, Ihor 1-0 Jennings, Roger
Welsh, Callum 1/2-1/2 Round, Michael
Bramson, Mike 1/2-1/2 Davies, Clive
Dean, Robert 1/2-1/2 Bagley, Andy
  2.5-2.5  
Division One    
Limewood & S A Result Alwoodley A
Brown, Tom 0-1 Hall, John
Johnson, Paul 1/2-1/2 Wright, Chris
May, Paul 1/2-1/2 Vickery, Jim
Holi, Siefaldin 1-0 Harris, Mark
Anderson, Paul 1-0 Sheldrick, Frank
  3-2  
Division One    
University A Result Moortown A
Starley, Robert 0-1 Crowther, Mark
Hemingway, Miles 0-1 Rooney, Peter
Klo, Joel 0-1 Walker, Mike
Jordan, Thomas 0-1 Quereshi, Younis
Playford, Samuel 0-1 Cullum, Dale
  0-5  
Division One    
Leeds A Result Copperworks A
Alsina Leal, Daniel 1-0 Barlow, David
Barry, Colm 1-0 Patrick, David
Burton, Nick 1/2-1/2 Slinger, Tony
Bowman, Richard 1-0 Procter, Colin
Donahue, Randy 1-0 Solomons, Paul
  4.5-0.5  
Division Two    
Alwoodley C Result Leeds B
Jordan, Jon 1-0 Day, Paul
Dowell, Matthew 0-1 Mason, Peter
Saunders, Peter 0-1 Jones, Rupert
Brannan, Peter 0-1 Hare, Bernie
South, Robert 1/2-1/2 Rosamonte, Michell
  1.5-3.5  
Division Two    
Copperworks B Result Rose Forgrove C
Farley, Mike 0-1 Clarke, Paul RH
Harrington, Steve 1/2-1/2 Adam, David
Spencer, Steve 1/2-1/2 Griffiths, Neil
Pinder, William 0-1 Riach, Keith
Thomas, Roy 0-1 Devlin, Tom
  1-4  
Division Two    
West Leeds Result Alwoodley D
Aziz, Zana 1-0 Ross, Andy
Strickland, Ian 1/2-1/2 Dennington, Robert
Forbes, Stephen 1/2-1/2 Hardy, Paul
Burton, Stephen 1-0 Greener, Adam
Davies, Eric 1-0 Price, Gareth
  4-1  
Division Two    
Alwoodley B Result Moortown B
Pedro, David 1/2-1/2 Khan, Karim
Hersey, Richard 1-0 Taylor, C Barry
Thornton, Hugh 0-1 Fletcher, Mark
Gelder, Paul 1-0 Broatch, Neil
Terrington, Chris 1-0 Haggas, Stephen
  3.5-1.5  
Division Two    
Rose Forgrove D Result Rose Forgrove B
Gallagher, Dominic 0-1 Howden, Paul
Auer, Helmut 0-1 Mzizi, Lackson
Sheppard, Pete 0-1 Letton, Rob
Bolton, Neil 0-1 Strutt, Ben
Wood, Thomas 0-1 Jones, Matt
  0-5  
Division Three    
Pudsey B Result Limewood & S B
Wainwright, Andrew 1-0 Plaxton, Kevin
Watson, Simon 1/2-1/2 Grasham, John
Holliday, John 1/2-1/2 Maltby, Bob
Redmond, Nigel 1-0 Light, John
Marsden, Kenneth 1-0 Mitchinson, Rodney
  4-1  
Division Three    
Limewood & S D Result Univerity B
Ford, Rob 0-1 Ng, Eden
Pegg, Gareth 0-1 Figy, Jonathan
Hanover, David 0-1 Davidson, James
Smith, Paul  1/2-1/2 Jain, Vishal
Kelley, Steve 0-1 Mackenzie, Kira
  0.5-4.5  
Division Three    
Rose Forgrove E Result Harrogate
Collier, James  0-1 Parkhouse, Max
King, Alex 0-1 Rawcliffe, Peter
Burton, Stephen P 0-1 Harasym, David
Parker, Andrew 0-1 Funnell, Cameron
Appell, Orrie 0-1 Johnson, Stuart
  0-5  
Division Three    
Alwoodley E Result Limewood & S C
Timmis, Ivor 0-1 Tatham, Chris
McAnulla, Stuart 0-1 Carrigan, Ian
Clarke, Sylvan 0-1 Masiak, Paul
Cavalier, Joe 0-1 Higgins, Phil
Sarsfield, Robin 0-1 Riddle, Alan
  0-5  
Print Print | Sitemap
© Michael Bramson