Leeds Chess Association
Leeds Chess Association

League - 23 October 2019

Division One    
Alwoodley A Result Rose Forgrove A
Hall, John 1-0 Dennison, Warren
Wright, Chris 1/2-1/2 Jennings, Roger
Vickery, Jim 1/2-1/2 Round, Michael
Harris, Mark 1/2-1/2 Davies, Clive
Sheldrick, Frank 1/2-1/2 Bagley, Andy
  3-2  
Division One    
Copperworks A Result Limewood & S A
Barlow, David 1/2-1/2 Johnson, Paul
Patrick, Dave 1/2-1/2 May, Paul
Slinger, Tony 1-0 Holi, Seifaldin
Procter, Colin 1-0 Plaxton, Kevin
Hughes, Peter 1/2-1/2 Maltby, Bob
  3.5-1.5  
Division One    
University A Result Pudsey A
Starley, Robert 1/2-1/2 Lewyk. Ihor
Chan, Bernard 0-1 Welsh, Callum
Busuioc, Alexandra 0-1 Bramson, Mike
Curras Lorenzo, G 0-1 Dean, Robert
Hemingway, Miles 1-0 Default
  1.5-3.5  
Division One    
Moortown A Result Leeds A
Crowther, Mark 0-1 Alsina Leal, Daniel
Dannenberg, James 0-1 Barry, Colm
Rooney, Peter 1-0 Shapland, David
Quereshi, Younis 0-1 Burton, Nick
Khan, Karim 1-0 Donahue, Randy
  2-3  
Division Two    
Alwoodley D Result Copperworks B
Dennington, Robert 1/2-1/2 Farley, Mike
Jordan, Jon 1/2-1/2 Harrington, Steve
South, Robert  1/2-1/2 Spencer, Steve
Greener, Adam 1/2-1/2 Pinder, Bill
Cornish, Hugh 1/2-1/2 Thomas, Roy
  2.5-2.5  
Division Two    
West Leeds Result Rose Forgrove D
Aziz, Zana 1-0 Gallagher, Dominic
Strickland, Ian 1-0 Bird, Jim
Forbes, Stephen 1-0 Auer, Helmut
Burton, Stephen 1-0 Sheppard, Pete
Davies, Eric 1-0 Potiwal, Rashpal
  5-0  
Division Two    
Moortown B Result Alwoodley C
Tait, Bill 1/2-1/2 Gelder, Paul
Broatch, Neil 0-1 Terrington, Chris
Fletcher, Mark 0-1 Dowell, Matthew
Haggas, Stephen 1-0 Saunders, Peter
Default 0-1 Brennan, Pete
  1.5-3.5  
Division Two    
Leeds B Result Rose Forgrove C
Day, Paul 0-1 Clarke, Paul RH
Mason, Peter 1/2-1/2 Adam, David
Crawford, Lee 1-0 Griffiths, Neil
Hare, Bernie 1/2-1/2 Riach, Keith
Waite, Nicholas 0-1 Devlin, Tom
  2-3  
Division Two    
Rose Forgrove B Result Alwoodley B
Howden, Paul 1/2-1/2 Pedro, David
Mzizi, Lackson 1-0 Hersey. Richard
Letton, Rob 1-0 de Sousa, Jael
Strutt, Ben 1/2-1/2 Hipshon, John
Jones, Matt 0-1 Thornton, Hugh
  3-2  
Division Three    
Rose Forgrove E Result Alwoodley E
Collier, James 1-0 Timmis, Ivor
Default 0-1 McAnulla, Stuart
King, Alex 0-1 Tolan, Jonathan
Burton, Stephen P 0-1 Herbert, Mark
Parker, Andrew 1-0 Sarsfield, Robin
  2-3  
Division Three    
Limewood & S C Result Limewood & S D
May, Philip 1-0 Light, John
Masiak, Paul 1-0 Ford, Rob
Mitchinson, Rodney 0-1 Hodgson, Steve
Riddle, Alan 0-1 Pegg, Gareth
Halpin, David 1/2-1/2 Smith, Paul
  2.5-2.5  
Division Three    
Limewood & S B Result University B
Brodie, Eric 1-0 Daruk Alcdas, T
Grasham, John 1-0 Deladem Ko, Joel
Brears, Howard 1-0 Jordan, Thomas
Tatham, Chris 1-0 Jain, Vishal
Higgins, Phil 1-0 Clarke, Robert
  5-0  
Division Three    
Harrogate Result Pudsey B
Parkhouse, Max 0-1 Watson, Simon
Rawcliffe, Peter 0-1 Holliday, John
Harasym, David 1-0 Marsden, Kenneth
Zigmond, Andrew 1-0 Young, David
Johnson, Stuart M 1-0 Default
  3-2  
Print Print | Sitemap
© Michael Bramson